ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Dosavadní činnost spolku


2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007 / 2006

Nové číslo Willíkova občasníku

V listopadu vyšlo v pořadí druhé číslo Willíkova občasníku. Najdete tu podrobný přehled činnosti Willíka za minulý rok, zprávy z jednotlivých pobytů Willíka - víkendových i toho letního na Slovensku, přečtete si o webových stránkách, něco o našich dětech, mezinárodní spolupráci a určitě Vás zaujme velký rozhovor s muzikoterapeutkou Mgr. Danou Pšeničkovou, která s námi již několikrát spolupracovala. Pro rodiče dětí s Williamsovým syndromem dala Dana Pšeničková dohromady "návod", jak s dětmi muzicírovat a rozvíjet je prostřednictvím hudby (samostatně najdete v sekci Praktické informace - muzikoterapie). Dále se dozvíte o tom, jak jsme byli úšpěšní v Regionálních grantech O2.


Nové číslo Willíkova občasníku si můžete stáhnout zde (1,1MB, formát PDF).
Pokud Vám uniklo loňské první číslo, pak ho najdete tady (2,5MB, formát PDF).

(vloženo 18.11.2009, hk)


Podzimní setkání Willíka - Říčany u Prahy
První listopadový víkend (7.-8.11.2009) se uskutečnilo letošní podzimní setkání Willíka - v Olivově dětské léčebně v Říčanech u Prahy. Účast byla zatím z našich setkání nejvyšší - na jeden nebo na oba dva dny dorazilo rekordních 17 rodin! Připravený program byl poměrně pestrý - celou sobotu zaplnila muzikoterapie pod vedením Petry Kacálkové a Jitky Pejřimovské. Rodiny využily i možnosti individuálních konzultací s fyzioterapeutkou paní Koláčkovou. V neděli ráno se pak uskutečnilo společné bubnování "Drum Circles" s panem Šušorem, kterého některé rodiny znají již z loňského setkání v Krkonoších. V neděli dopoledne také probělo natáčení pořadu Klíč pro Českou televizi - natáčel se rozhovor s genetičkou MUDr. Alenou Puchmajerovou, točilo se při bubnování i při hře v herně a na dětském hřišti v areálu léčeby. Vysílat by se mělo pravděpodobně v lednu 2009. Samozřejmě se po celou dobu diskutovalo, vyměňovaly se kontakty a informace, rodiny dostaly nové číslo Willíkova občasníku a také DVD Muzikoterapie pro Willíka.

Na fotografie se můžete podívat sem.
Podrobný článek napsala Olga Kreníková, najdete u něj i fotografie všech zúčastněných děti.


(vloženo 18.11.2009, hk)

Grant od Nadace O2


Dostali jsme grant od Nadace O2 na projekt Muzikoterapie pro děti s Williamsovým syndromem (malorozpočtové projekty). Slavnostní předávání symbolických šeků a podepisování smluv se uskutečnilo 7.10.2009 v hotelu Yasmín v Praze.

Projekt: Muzikoterapie pro děti s Williamsovým syndromem
Děti s Williamsovým syndromem vyžadují speciální vzdělávání, zvýšenou zdravotní péči a podporu při integraci mezi zdravé děti. Jednou z mála oblastí, ve které se mohou realizovat, je hudba (muzikoterapie). Ve třech víkendových setkáních se děti s tímto postižením naučí různé metody muzikoterapie a vhodné rytmické, pohybové a dechové cvičení. Rodiče se zde pak dozvědí o využití hudby při stimulaci senzo-motorické integrace dětí.

Tiskovou zprávu najdete zde, podrobný článek pak tady.

(vloženo 4.11.2009, hk)


Bratislava - září 2009


O posledním zářijovém víkendu se sešly 4 české rodiny se slovenskou společností Williamsovýho syndromu v Bratislavě. Setkání probíhalo na slovenské Zdravotní univerzitě na Kramároch. Po společném příjezdu a vřelému přivítání jsme se ubytovali ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.Neztráceli jsme mnoho času a vyrazili jsme na procházku Bratislavou. Děti se těšily, jak se svezou trolejbusem a tramvají. Obdivovali jsme Slovenské národní divadlo, Michalskou bránu, barevnou fontánu nebo osvícený bratislavský Hrad.Druhého dne hned po snídani přijel pan primář Bzdúch a Dr.Jariabkovou a netrpělivě jsme čekali na příjezd ostatních rodin - Vladka, Borise, Riška a Tomáše. Čtyři účastníci - Saška, Janka, Tomáš a Vladko, kteří se vrátili z evropského tábora ve Francii, nám povyprávěli svoje čersvé zážitky a promítali nám fotografie z pobytu. Poté nás Karol Drapák pozval na týdenní pobyt do hotelu Panorama u Štúrova, který se bude konat v měsíci srpnu 2010. Odpoledne jsme vyrazili na plavbu lodí po Dunaji, cíl byl hrad Děvín, kde jsme se kochali vyhlídkou na soutok řek Moravy a Dunaje. V neděli jsme po snídani vyrazili všichni do zoologické zahrady, kam se těšily především naše děti. Obdivovali jsme bílé tygry, šimpanze nebo modely dinosaurů v životní velikosti. Počasí nám celý víkend přálo, program byl nabitý, všichni jsme si užili společných chvil.Naše díky patří především Naďě Sadloňové, která se snažila, aby byl každý spokojený a měli jsme všichni na co vzpomínat. Díky ní jsme poznali další krásný kout Slovenska. A nyní už se těšíme na příští léto do Štúrova.Monika Jeřábková
(zveřejněno 6.10.2009)

Více fotek najdete ve fotogalerii.
Z pobytu vznikla i fotobrožurka, tzv. CEWE Fotokniha Bratislava - pokud by o ni měl někdo zájem (za výrobní cenu + poštovné), ať mi napíše (hana.kubikova@seznam.cz), dá se poslat i na Slovensko (vyzkoušeno).


Slovensko 2009


Letošní česko-slovenský rekondiční pobyt dětí s Williamsovým syndromem zdárně proběhl v Roháčích, v Žiarské dolině, v termínu od 18. do 25.07.2009. Z Česka dorazilo 8 rodin, ze Slovenska pak 21. Absolvovali jsme spoustu výletů a vycházek (Štrbské pleso, Kvačanská dolina, Baranec, Žiarská chata, aqaparky v Popradu, Bešeňové, Liptovském Jánu), děti soutěžily, vyráběly lampičky i obrázky, muzicírovaly při muzikoterapii, tančily na diskotéce, opékaly buřty, jezdily na koni, rodiče probrali spoustu témat, zároveň jsme si všichni i odpočali a nabrali nové síly. Děkujeme jednotlivcům i firmám za poskytnuté sponzorské dary i propagační předměty do soutěží.

  • Přečtěte si podrobnější zprávu.
  • Podívejte se na fotky (více než 300).
  • Prohlédněte si videa z celé akce.
  • Prohlédněte si a objednejte si na památku CEWE Fotoknihu - za výrobní cenu + poštovné, pište na hana.kubikova@seznam.cz, jde poslat i na Slovensko.(vloženo 1.8.09 - hk)

Červen 2009

Požádali jsme o grant Nadaci O2, jedná se o finanční podporu na setkání rodin s Williamsovým syndromem v roce 2010 s programem muzikoterapie pro děti - rozhodnutí bude známo v září 2009. Dále jsme oslovili několik vybraných firem s prosbou o poskytnutí reklamních předmětů (trička, čepice, klíčenky, šňůry na mobil apod.), které by sloužily jako ceny pro děti při soutěžích na našich setkáních. Za případné věcné dary předem děkujeme. Kontaktovalo nás několik nových rodin dětí s Williamsovým syndromem, snad budeme mít příležitost se na podzim setkat.
(vloženo 11.6.09 - hk)


Rekondiční pobyt Březejc 1.-3.5.2009


Letošní jarní pobyt Willíka se konal na Vysočině, stejně jako loni v centru Březejc. Vše vyšlo skvěle - počasí se vydařilo, prostředí příjemné, přijelo 9 rodin s dětmi (+ pan Stáníček), muzikoterapie vedená paní Pšeničkovou byla opět výborná, k tomu dva táboráky, procházka k rybníku, spousta rozhovorů, hokej, pes, kuchyně téměř domácí...

Více zde, včetně odkazů na fotogalerii a videa.
(vloženo 17.5.2009, hk)


Dotace na pobyt na Slovensku

Podařilo se nám uspět v programu grantové podpory Ministerstva zdravotnictví a na letní ozdravný pobyt na Slovensku jsme získali 25 tisíc Kč. Finance budou použity jako příspěvek rodinám na ubytování a stravu a částečně z nich bude hrazeno i zajištění odborného programu. Děkujeme.

(vloženo 3.4.2009)

Jarní setkání - květen 2009

Jarní setkání Willíka se uskuteční v termínu 1.-5.5.2009 ve středisku Březejc na Vysočině (cena cca 450 Kč dospělá osoba/noc/plná penze), Na programu bude mimojiné muzikoterapie, opékání buřtů a společný výlet. Organizuje Zdeněk Kratina (email: synchro.zdenek@gmail.com)

(vloženo 1.4.2009)