ů

Kniha návštěv

Pro Vaše vzkazy

Překlad

Dosavadní činnost spolku


2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012 / 2011 / 2010 / 2009 / 2008 / 2007 / 2006


BROŽURA O WILLIAMSOVĚ SYNDROMU

Občanské sdružení Willík vydalo na konci roku 2010 za pomoci dotace Ministerstva zdravotnictví brožuru, která se podrobně věnuje Williamsově syndromu. Je určena zejména rodičům dětí s Williamsovým syndromem, jsou tu ale i informace pro specialisty, zejména pro lékaře. Brožuru si můžete v pdf stáhnout z těchto stránek (přebal a vlastní text), o tištěnou podobu si můžete napsat panu Zdeňkovi Kratinovi (zdenek.kratina@gmail.com, hradí se pouze poštovné). Brožura bude postupně distribuována vybraným adresátům - genetikům, kardiologům, do speciálních pedagogických center, rané péči, na vysoké školy, kde se studuje speciální pedagogika, v dostatečném počtu je k dispozici i pro další odborníky, kteří přicházejí s našimi dětmi do styku. Věříme, že se díky tomuto prvnímu ucelenému materiálu o Williamsově syndromu, dostane této diagnóze větší publicity.

Stav distribuce najdete zde.


RADĚJOV 2010

Listopad 2010 - prodloužený víkendový pobyt na jižní Moravě, v hotelu Radějov, se mimořádně vydařil. Přijelo 10 rodin z České republiky a dvě slovenské rodiny. Za krásného slunečného počasí jsme v pátek zvládli výlet do skanzenu ve Strážnici a vylezli jsme na rozhlednu Travičná. V sobotu proběhla celodenní muzikoterapie s paní Bc. Jindrou Kučeříkovou - dětem se moc líbila, děkujeme. Podívejte se na fotografie z pobytu a přečtěte si reportáž.


Willíkův občasník č. 3 - říjen 2010

Ve formátu pdf ke stažení zde.


Slovensko 2010

Týdenní pobyt se slovenskou Spoločností Williamsovho syndrómu, který se konal od 15.8.2010 na jižním Slovensku v Kováčově, se vyvedl. Počasí nám přálo, užili jsme si koupání na termálním koupališti Vadaš ve Štúrově, výlet do Budapešti i do Ostřihomi, báječně se vyvedla muzikoterapie (děkujeme Daně Pšeničkové a Věře Korhoňové za skvělý program), viděli jsme ohňostroj, ochutnali místní víno, děti si zasoutěžily (díky starostovi p.Drápákovi), dokonce byl o setkání natočen i pořad Slovenským rozhlasem Regina. Díky všem a hlavně Nadaci O2. Přečtěte si reportáž o pobytu od Olgy Kreníkové a prohlédněte si prvních pár fotografií.

FEWS kemp - Itálie 2010

Čtyři naše starší děti (Kuba, Hanka, Tomáš a Adam) se zúčastnily prázdninového kempu v Itálii, který pořádala Evropská asociace Williamsova syndromu. Vše proběhlo skvěle, článek o pobytu od Hanky Strykové si můžete přečíst tady. Fotografie k prohlédnutí: zde, zde a zde.

Jarní setkání v Monínci - květen 2010
O víkendu 15.-16.5.2010 proběhlo jarní setkání Willíka v Monínci, kam dorazilo 11 rodin. Na programu byla muzikoterapie paní Mgr. Lintnerové, ergoterapie paní Bc. Adamové a skupinové bubnování s panem Šušorem. Podívejte se do fotogalerie a přečtěte si článek o tom, jak jsme se v Monínci měli.

(vloženo 25.5.2010)